Termovízny monokulár PROTON XG30

Termovízie|Termovízie » Pulsar|Zoznam výrobcov » Pulsar

2666.00 EUR
od objednania 2-3 dní
Splátková kalkulačka
Home Credit

Jednou z popredných vlastností je vysoko citlivý snímač s hodnotou NETD <40 mK a HD AMOLED mikro displej. Vďaka tomu PROTON FXG prináša nečakane dobrý obraz s ostrým kontrastom a detailným zobrazením. Inovatívna batéria a elektronicka prináša kompaktnú veľkosť a malú váhu ale zanecháva dlhú životnosť a rad užívateľských vlastnosti.

 

Všestranný dizajn

Termovízny monokulár Proton XQ30 je kombináciou kompaktnej predsádky a rýchloupínateľného monokulára Pulsar 5x30 B ktorý je používaný ako okulár. Jedným otočením užívateľ dostane termovízny monokulár s 5x zväčšením a termovíznu predsádku možnú jednoduchšie nasadiť na dennú optiku. Termovízna predsádka Proton XQ30 je prichytená na dennú optiku pomocou nového PSP adaptéra, ktorý nieje súčasťou dodávky, doobjednať ho môžete tu: https://www.puskohlady.sk/?2294,adapter-pulsar-psp-42mm-50mm-56mm , vďaka ktorému premieňa dennú optiku na plnohodnotné termovízne zariadenie. Rýchloupínací adaptér znamená, že predsádka Proton môže byť demontovaná a znovu nasadená behom pár sekúnd a zároveň presný mechanizmus dovoľuje vycentrovanie obrazu v rámci zorného poľa vašej dennej optiky. Monokulár Pulsar 5x30 môže byť na predsádku Proton XQ30 nasadený aj cez PSP adaptér. Toto zaisťuje jednoduché použitie predsádky aj v ťažkých podmienkach.

 

Vysoko citlivý mikrobolometer

Mikrobolometer s hodnotou NETD <40mK zaisťuje perfektný detail aj za najťažších podmienok podnebia s nízkym kontrastom. Najmenšie teplotné rozdiely budú jasne viditeľné aj v daždi, hmle, chladného rána a v ďalších ťažkých podmienkach.

 

Ľahký a kompaktný

Pri stopovaní je poznať každý gram poľovného vybavenia. Použitím predsádky Proton XQ30 je jednoduchá a intuitívna nehľadiac na to na aký denný puškohľad je predsádka nasadená - napríklad monokulár Pulsar 5x30 B, denný zamievač, monokulárny alebo dokonca binokulárny ďalekohľad. Kompaktná predsádka Proton XQ30 váži 370 gramov. Čo nemá skoro žiadny vplyv na balans vašej zbrane.

 

Odolný, spoľahlivý, celokovový

Predsádky Proton FXQ30 majú odolnú ale ľahkú celokovovú konštrukciu z horčikovej zliatiny. Časti a súčasti predsádky sú vyrobené s precíznou presnosťou, zaručujúce jej dlhoročný bezchybný chod aj v rôznych klimatických podmienkach a nasadení aj v ťažkom teréne.

 

Funkcia "Image Boost"

Funkcia "IMAGE BOOST" je programová funkcia spracovania obrazu exkluzívne navrhnutá pre termovízne prístroje Pulsar. "IMAGE BOOST" výrazne zvyšuje ostrosť kontúr tepelných objektov a vytvára pre termovízne prístroje Pulsar zobrazenie s bezkonkurenčnou kvalitou ostrosti obrazu.

 

Foto a Video rekordér

Vstavaný video rekordér je veľkým pomocníkom na obstaranie a uchovanie jedinečných spomienok. Jedným stlačením tlačidla REC vytvoríte záznam, ktorý môžete zdieľať s priatelia. Vstavaná 16Gb pamäť slúži na uloženie množstva hodín video záznamu alebo vytvorenie tisíce snímok. Video sa ukladá vrátane zvuku, a tak môžete k záznamu pridať aj vlastný komentár.

 

Aplikacia Stream Vision

Pomocou Wi-Fi je možné prepojiť ¨Proton FXQ so smartphonom alebo tabletom a v mobilnej aplikácii Stream Vision sledovať obraz priamo obrazovke telefónu, prevádzať stiahnutie nahraných videí a foto, diaľkovo ovládať predsádku, aktualizovať softvér a využívať mnoho ďalších užitočných funkcií.

 

Ďalšie vlastnosti

 

Bezdrôtové diaľkové ovládanie

Ergonomický bezdrôtový diaľkový ovládač Pulsar BT s kolieskom na kódovanie vám dáva celý rozsah prevádzky Proton FXQ na dosah ruky, keď pohodlie a komfort znamená dať ruky preč z ovládania.

 

Systém napájania B-Pack MINI s APS5

Protón FXQ používa pre napájanie systém B-Pack mini, ktorý sa skladá z rýchlo vymeniteľného dobíjacieho akumulátora APS5, poskytujúceho prístroju energiu na 6 hodín prevádzky. Prístroj tiež umožňuje externé napájanie cez konektor USB typ-C, kam je možné pripojiť napríklad bežný PowerBank.

 

Plnofarebný HD AMOLED displej

Plnofarebný displej využíva technológiu AMOLED, ktorá poskytuje vysoký kontrast medzi bielou a čiernou, a zobrazuje vo veľmi živých farbách. Výhodou technológie AMOLED je tiež plynulé zobrazovanie bez spomalenia aj pri veľmi nízkych teplotách a úspora energie.

 

Vodeodolnosť IPX7

Vodotesná ochrana podľa normy IPX7 chráni prístroj pred dažďom, snehom ale aj prachom a zachováva prevádzkyschopnosť prístroja aj po ponorení do vody do hĺbky 1 metra po dobu až 30 minút.

 

8 farebných paliet

V rôznych pozorovacích podmienkach je vhodné používať rôzne farebné kombinácie zobrazenia obrazu. Termovízia Proton ponúka až 8 farebných paliet zobrazenia. Zatiaľ čo klasický režim "White Hot" je mimoriadne univerzálny, na detekciu divokej zveri v noci je často preferovaný režim "Hot Black". Červená monochromatická obmedzuje oslnenie oka jasom displeja. Farba Sépia často zlepšuje pozorovanie na veľké vzdialenosti, zatiaľ čo "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lepé vykresľuje teplotné rozdiely rôznych objektov. Fialová pomáha rýchlejšie identifikovať objekty.

 

Široký rozsah prevádzkových teplôt

Použitie v termovízii Proton mrazuvzdorného AMOLED displeja a napájania B-Pack dáva istotu bezchybného zobrazenia v extrémne širokom rozsahu prevádzkových teplôt od -25 °C ... + 50 °С, kde iné technológie displejov alebo napájania zlyhajú.

 

Technické parametre:

Zväčšenie: 5x
Mikrobolometer: 384x288 px
NETD: <40mK
Rozmer pixelu: 17 μm
Typ displeja: AMOLED
Rozlíšenie displeja: 1024x768
Snímkový kmitočet: 50 Hz
Vzdialenosť detekcie: 900m
Parametre objektívu: F30 / 1.2
Zorný uhol: 12.4°
Zorné pole v 100m: 21.8x16.3m
Kapacita (C): 4900mAh
Externé napájanie: 5V USB Type-C
Videorekordér: Áno
Veľkosť pamäte: 16 Gb
Video/Foto formát: .mp4 / .jpg
Video/Foto rozlišení: 864х648 px
Vodeodolnosť: IPX7
Prevádzkové teploty: - 25 … +50 °C
Wi-Fi: Áno
USB, typ: Micro-USB

 

 

Komentáre

  • Zdieľať:
  • facebook.com