Termovízna predsádka PROTON FXQ30

Termovízie|Termovízie » Pulsar|Zoznam výrobcov » Pulsar

2549.00 EUR
od objednania 2-3 dní
Splátková kalkulačka
Home Credit

Jednou z popredných vlastností je vysoko citlivý snímač s hodnotou NETD <40 mK a HD AMOLED mikro displej. Vďaka tomu PROTON FXG prináša nečakane dobrý obraz s ostrým kontrastom a detailným zobrazením. Inovatívnu batériu APS5 a elektronicky prináša kompaktnú veľkosť a malú váhu ale zanecháva dlhú životnosť a rad užívateľských vlastností.

 

Ľahký a kompaktný

Pri stopovaní je poznať každý gram poľovného vybavenia. Použitím predsádky Proton XQ30 je jednoduché a intuitívne bez ohľadu na to, na aký denný puškohľad je predsádka nasadená - denný zamievač, monokulárny alebo dokonca binokulárny ďalekohľad. Kompaktná predsádka Proton FXQ30 váži 370 gramov. Čo nemá skoro žiadny vplyv na balans vašej zbrane.

 

Vysoko citlivý mikrobolometer

Mikrobolometer s hodnotou NETD <40mK zaisťuje perfektný detail aj za najťažších podmienok podnebia s nízkym kontrastom. Najmenšie teplotné rozdiely budú jasne viditeľné aj v daždi, hmle, chladného rána av ďalších ťažkých podmienkach.

 

Odolný, spoľahlivý, celokovový

Predsádky Proton FXQ30 majú odolnú ale ľahkú celokovovú konštrukciu z horčikovej zliatiny. Časti a súčasti predsádky sú vyrobené s precíznou presnosťou, zaručujúce jej dlhoročný bezchybný chod aj v rôznych klimatických podmienkach a nasadení aj v ťažkom teréne.

 

Rýchloupínací adaptér

Na upevnenie predsádky na zameriavač sa používa špeciálne navrhnutý PSP adaptér, ktorý nieje súčasťou dodávky, doobjednať ho môžete tu: https://www.puskohlady.sk/?2294,adapter-pulsar-psp-42mm-50mm-56mm . Na jednom konci je adaptér pripevnený k predsádke KRYPTON cez bezpečnostný závit a na druhom konci je nasadený na denný zameriavač. Kryptón ide odopnúť z optiky v priebehu niekoľkých sekúnd. Presný polohovací mechanizmus umožňuje dokonalé nastavenie obrazu v zornom poli zameriavača a poskytuje maximálne pohodlie pri sledovaní. Dôležitou vlastnosťou je, že adaptér zostáva namontovaný aj pri použití predsádky na pozorovanie s monokulárom Pulsar 5x30B.

Zachovanie bodu nastrelenia

Presná optika, originálna montáž a softvér zaistí zachovanie bodu nastrelenia pri použití predsádky Krypton s denným zameriavačom. Po nasadení predsádky Proton strelec nemusí vykonávať žiadnu korekciu polohy zámerného kríža denného zameriavača.

 

Monokulár 5x30B

Protón FXQ30 je vybavený v sade monokulárom, ktorý premení vašu predsádku na plnohodnotný pozorovací termovízny prístroj. Monokulár sa bleskovo nasadzuje a uvoľňuje z predsádky jednoduchým otočením v bajonetovom spoji. Navyše monokulár 5x30 je možné používať ako denný pozorovací ďalekohľad so zväčšením 5x.

 

Bez obáv aj pre veľké kalibry

Mechanická odolnosť predsádky voči spätnému rázu s energiou 6 000J zaisťuje jeho úplnú spoľahlivosť a funkčnosť na zbraniach veľkých kalibrov, napr. .375 H&H, 12-kaliber a 9,3x64 a pod.

 

Funkcia "Image Boost"

Funkcia "IMAGE BOOST" je programová funkcia spracovania obrazu exkluzívne navrhnutá pre termovízne prístroje Pulsar. "IMAGE BOOST" výrazne zvyšuje ostrosť kontúr tepelných objektov a vytvára pre termovízne prístroje Pulsar zobrazenie s bezkonkurenčnou kvalitou ostrosti obrazu.

 

Foto a Video rekordér

Vstavaný video rekordér je veľkým pomocníkom na obstaranie a uchovanie jedinečných spomienok. Jedným stlačením tlačidla REC vytvoríte záznam, ktorý môžete zdieľať s priateľmi. Vstavaná 16Gb pamäť slúži na uloženie množstva hodín video záznamu alebo vytvorenie tisíce snímok. Video sa ukladá vrátane zvuku, a tak môžete k záznamu pridať aj vlastný komentár.

 

Plnofarebný HD AMOLED disple

Plnofarebný displej využíva technológiu AMOLED, ktorá poskytuje vysoký kontrast medzi bielou a čiernou, a zobrazuje vo veľmi živých farbách. Výhodou technológie AMOLED je tiež plynulé zobrazovanie bez spomalenia aj pri veľmi nízkych teplotách a úspora energie.

 

Aplikácia Stream Vision

Pomocou Wi-Fi je možné prepojiť ¨Proton FXQ so smartphonom alebo tabletom a v mobilnej aplikácii Stream Vision sledovať obraz priamo na obrazovke telefónu, prevádzať stiahnutie nahraných videí a foto, diaľkovo ovládať predsádku, aktualizovať softvér a využívať mnoho ďalších užitočných funkcií.

 

8 Color Palettes

V rôznych pozorovacích podmienkach je vhodné používať rôzne farebné kombinácie zobrazenia obrazu. Termovízna predsádka Proton FXQ 30 ponúka až 8 farebných paliet zobrazenia. Zatiaľ čo klasický režim "White Hot" je mimoriadne univerzálny, pre detekciu divokej zveri v noci je často preferovaný režim "Hot Black". Červená monochromatická obmedzuje oslnenie a únavu oka pozorovateľa v noci. Farba Sépia často zlepšuje pozorovanie na veľké vzdialenosti, zatiaľ čo "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lepšie vykresľuje teplotné rozdiely rôznych objektov. Fialová pomáha rýchlejšie identifikovať objekty.

 

Ďalšie vlastnosti

 

Systém napájania B-Pack MINI s APS5

Protón FXQ používa pre napájanie systém B-Pack mini, ktorý sa skladá z rýchlo vymeniteľného dobíjacieho akumulátora APS5, poskytujúceho prístroju energiu na 6 hodín prevádzky. Prístroj tiež umožňuje externé napájanie cez konektor USB typ-C, kam je možné pripojiť napríklad bežný PowerBank.

 

Bezdrôtové diaľkové ovládanie

Ergonomické diaľkové ovládanie Pulsar BT s encodérom Vám dáva možnosť jednoduchého ovládania predsádky Proton FXQ jednou rukou.

 

Vodeodolnosť IPX7

Vodotesná ochrana podľa normy IPX7 chráni prístroj pred dažďom, snehom ale aj prachom a zachováva prevádzkyschopnosť prístroja aj po ponorení do vody do hĺbky 1 metra po dobu až 30 minút.

 

Široký rozsah prevádzkových teplôt

Použitie v termovízii Proton mrazuvzdorného AMOLED displeja a napájania B-Pack dáva istotu bezchybného zobrazenia v extrémne širokom rozsahu prevádzkových teplôt od -25 °C ... + 50 °С, kde iné technológie displejov alebo napájania zlyhajú.

 

Technické parametre:

Zväčšenie: 1 ( s 5x monokulárom - 5x )x
Kompatibilné zväčšenie zameriavača: 1.5-4 x
Mikrobolometer: 384x288 px
NETD: <40mK
Rozmer pixelu: 17 μm
Typ displeja: AMOLED
Rozlíšenie displeja: 1024x768
Snímkový kmitočet: 50 Hz
Vzdialenosť detekcie: 900m
Parametre objektívu: F30 / 1.2
Zorný uhol: 12.4°
Zorné pole v 100m: 21.8x16.3m
Kapacita (C): 4900mAh
Externé napájanie: 5V USB Type-C
Videorekordér: Áno
Veľkosť pamäte: 16 Gb
Video/Foto formát: .mp4 / .jpg
Video/Foto rozlišení: 864х648 px
Vodeodolnosť: IPX7
Prevádzkové teploty: - 25 … +50 °C
Wi-Fi: Áno
USB, typ: Micro-USB
Rozmery: 119x58x75mm
Hmotnosť: 0.3kg

 

 

Komentáre

  • Zdieľať:
  • facebook.com