Moje prvé stretnutie s ELEMENT-OPTICS (2021)

NOVINKY ZO SVETA, PRIPRAVUJEME PRE VÁS

Dostupnosť tovaru: od 2021

Moje prvé stretnutie s ELEMENT-OPTICS (2021), created by Ing. Stanislav Gerák.

Alebo s ,,NIGHTFORCE,,?

 

 

Vždy som bol tvrdým fanúšikom Nightforce a sú to skutočne vysoko kvalitné optiky s cenami, ktoré tomu aj zodpovedajú. Toto všetko sa zmenilo, keď som koncom minuého roka dostal e-mail od kamaráta Henrica zo Švédska spolupracujúceho s FXairguns. E-mail v podstate hovoril o tom, že už nejaký čas spolupracuje tiež s novou spoločnosťou, ktorá produkuje špičkové optiky, ktoré sú rovnako dobré ako Nightforce. Alebo lepšie - a sú podstatne za menej peňazí. Najprv som bol najprv k tomu skeptický. Bol som si však celkom istý, že v tomto sú aj také aspekty, ktoré mi určite neprezradil, ale čo my najviac vŕtalo v hlave, bolo to, že nie je žiadny amatér a že pracuje v optike dosť dlho na to, aby poznal kvalitné výrobky.
 
Slovo dalo slovo a tak začiatkom roka 2021 prišli prvé kusy z každej modelovej rady.
 
Novo uvedená značka na trh sa volá Element Optics a bola vytvorená špičkovými strelcami, ktorí chcú navrhnúť špičkovú optiku a poskytnúť strelcovi za ich peniaze čo najviac funkcií. Spoločnosť má podporu aj od známeho výrobcu vzduchových zbraní PCP, spoločnosti FX Airguns. Nenechajte sa však zmiasť, pretože táto optika je určená aj na použitie pri streľbe na terč do kalibru zbrane .50BMG, pričom modely vyhovujú všetkým rozpočtom.

 

Prvým modelom je Helix, čo je model 6-24×50 so zobrazením v druhej fokálnej rovine, 30mm tubusom, výškovou a stranovou vežiškou, nastavením paralaxie od 10 metrov a s všetkými obvyklými zárukami (platinovou doživotnou zárukou) len za 439,99 EUR!

Ďalším modelom je Titan 5-25×56 so zobrazením v prvej zobrazovacej rovine, 34mm tubusom, výškovou a stranovou vežičkou s možnosťou ich nepretržitého natáčania, 4-ma možnosťami vyhotovenia kríža v resp. jeho osvetlenia, samozrejme v MIL alebo MOA konfigurácii, nastavením paralaxie od 15 metrov, objektívom 56 mm, vynikajúcim vnútorným fungovaním vežičiek z nehrdzavejúcej ocele, ktoré dobre slúžia na ochranu pred opotrebovaním a to za neuveretilných 879,99 EUR!

Tretím a najvyšším modelom od ELEMENT OPTICS (mňa osobne veľmi prekvapil) je Nexus 5-20×50.30 mm tubus s možnosťou výberu zameriavacieho kríža v 4 možnostiach, osvetlením a formátu MOA alebo MIL v prvej zobrazovacej rovine, ale inak sa veľmi podobá Titanu. Na papieri sa Titan môže pochváliť lepšími technickými údajmi ako Nexus, ale tým, v čom sa markantne líši od predchádzajúcich dvoch modelov, je to, že je vyrobený z vysoko kvalitného skla, čo je miesto, kde sa účtujú príplatky, pričom Nexus stojí 1649,99 EUR! Každopádne mi nedá spomenúť veľmi precízne spracovanie výškovej a stranovej vežičky, otáčajú sa veľmi hladko, bez námahy poskytujú zreteľné - jemné kliknutie pre každú štvrtinu MOA s pevný dorazom (funkciou nulovania- Zero-Stop).

 

Ak porovnám NITEFORCE verzus ELEMENT-OPTICS rady NEXUS. 

Nexus má možnosť nastavenia 20 MOA na 1 otáčku vežičky a 10 MOA má Nightforce. Objektív Element má nezávislý zoomovací krúžok, kde Nightforce sa otáča s celým okulárom. Kvalita skla je rovnaká, ak tak nieje, trochu zvýhodňujem Nexus (je to však môj osobný postoj). Hmotnosť je takmer rovnaká, pričom Nexus váži o čosi viac ako Nightforce, ale je zhruba o 2 cm kratší. Nexus a Nightforce majú doživotnú záruku!

Nexus má objektív v prvej ohniskovej rovine (veľkosť zameriavacieho kríža sa zvyšuje so zväčšením obrázka). Nightforce NXS je druhá ohnisková rovina, (čo znamená, že kríž sa nemení s nastavením zväčšenia resp. zväčšením obrázka). Nexus aj Nightforce sú nárazu odolné, hmle odolné, vodotesné a plnené dusíkom.
 
 
Celkovo na mňa Element-Optics Nexus veľmi zapôsobil a inak povedané, Nexus ponúka vynikajúcu voľbu špičkovej kvality, napriek tomu že si zachováva cenu strednej triedy!
 
Ak hľadáte špičkovú optiku od spoločnosti, ktorá má byť medzi lídrami na trhu, ale za rozumnú cenu, odporúčam pozrieť sa na sortiment optiky Element-Optics
 

LINK NA STÁNKU VÝROBCU:  

 

Výrobky spoločnosti ELEMENT-OPTICS sú v našom predaji. V prípade otázok nás prosím kontaktujte telefonicky alebo e-mailom na gerak@gestal.sk

 

Komentáre