Novinka: ATN BinoX 4K 4-16 DEŇ/NOC (2019)

NOVINKY ZO SVETA, PRIPRAVUJEME PRE VÁS

Cena: 899 USD
Dostupnosť tovaru: jún/2019
 • IWA 2019 - ATN
  IWA 2019 - ATN

Novinka: Ďalekohľad ATN BinoX 4k 4-16 DEŇ/NOC (2019), created by Ing. Stanislav Gerák.

 

Predpokladaná predajná cena v EÚ: cca. 999 EUR.

Dnes by som Vám rád predstavil nový binokulárny ďalekohľad od spoločnpsti ATN Corp. Prvotnú infromáciu som dostal od kolegu poľovníka, tak by som mu rád poďakoval a keďže máme GDPR tak poviem len, že ďakujem Gabrielovi. Nový digitálny ďalekohľad BINOX 4K 4-16x DEŇ/NOC vychádza z predchádzajúceho úspešného modelu BINOX HD 4-16x. Táto novinka bola oficiálne predstavená v januári 2019 na SHOT SHOW 2019 v LAS VEGAS v USA. Pred jej predajom ju bude možné vidieť na IWA 2019 v Norinbergu v Nemecku. Avšak, ešte pred predajom tejto novinky Vám trochu priblížim, čo nové tu môžeme očakávať. 

 

Najpresnejšie technické informácie nájdete na stránke výrobcu: TU

 

Po skúsenostiach z predchádzajúceho modelu by som povedal, že došlo k mnohým technickým vylepšeniam a to najmä vstavaná batéria s výdržou viac ako 15 hodín, vstavaným priamym diaľkomerom do 1000 metrov a senzorom 3864 (H) x 2218 (V) za pomerne dobrú cenu. Takisto novým riešením je možnosť prepojenia cez technológiu BIX (Ballistic Information Exchange) ktorá, umožňuje zariadeniam ATN SMART HD komunikovať a vymieňať si informácie, tzn. komunikovať napr. s puškohľadom 4K. 

Ostatné doplnky ako fotografovanie, nahrávanie videa, gyroskop, live stream, nočný mód, pribíženie 4-16x,  atď. boli viacmenej prevzaté z predchádzajúceho modelu. 

Jedná sa tu o výrobok prezentovaný americkou spoločnoťou ATN Corp. produkovaný v Číne.

 

ZÁVER:

Jedná sa tu o novinku, ktorá je nabitá novými možnosťami s rozsiahlym použitím za veľmi rozumné peniaze. Keďže sa tu jedná o vec, ktrorá je momentálne v praxi ešte neodskúšaná, je potrebné si uvedomiť, že niekedy užívateľa dokáže potrápiť a ja predpokladám aj nejaké tie prvotné ,,problémy,,, ktoré sú viacmenej úspešne odstraňované výrobcom vydaním aktualizačného firmwéru pre odstánenie prípadnej chyby. Avšak firmwéry sú nielen o odstraňovaní chýb, ale aj o vylepšeniach prístroja ako takého. Je to taký neustály proces zlepšovania. Ak by som sa mal rozhodovať medzi novou a staršou verziou, určite by som si počkal na tú novú a to pre nové riešenie nabíjania prístroja a priame meranie diaľkomerom. 

 

Komentáre

 • Samuel B
  2019-12-16 07:50

  Zaujímalo by ma aku ma vlnovu dĺžku prisvit?

 • Administrátor
  2019-12-17 07:29

  Dobrý deň prajem,
  ďakujeme za otázku. Výrobca tento údaj neuvádza, ale predpokladám, že je to 850nm vlnovej dĺžky.

 • Zdieľať:
 • facebook.com