Novinka: PULSAR AXION (2019)

NOVINKY ZO SVETA, PRIPRAVUJEME PRE VÁS

Cena: od 1411 EUR
Dostupnosť tovaru: 2019

Novinka: Ručná termokamera PULSAR AXION (rok 2019), created by Ing. Stanislav Gerák.

Dnes by som Vám rád predstavil, jeden produkt od spoločnosti PULSAR a tým je nová ručná termokamera AXION. Ako som zistil spoločnosť PULSAR nedávno komplet invovala svoju internetovú stránku, pričom produkty na ktoré, sme boli doteraz zvyknutý už niesú v jej predajnom portóliu. Pravdupovediac ma to ani neprekvapuje, nakoľko spoločnosť PULSAR má stále niečo nové. Zvykom však je, že staré verzie produktov už v predaji niesú a nové ešte niesú, tak vždy nástáva niekoľko mesačné predajné vákum, čo je na škodu veci. 

Výrobca ponúka 3 modely na stránke: AXION XM30, AXION XM38 a AXION KEY XM30. Ak si stiahnete prospekt - súbor v .pdf  formáte zistíte, že by mali byť 4 a to ešte plus AXION XM22. Nuž necháme sa prekvapiť, čo bude v predajnom cenníku.

Technické parametre a podrobný popis nájdete na stránke výrobcu www.pulsar-nv.com alebo TU .

Na čo by som rád poukázal je, že doposiaľ sú v predaji prístroje, ktoré majú 25 mikronové resp. 17 mikronové mikrobolometre. V nedávnej minulosti PULSAR predával ručné termokamery s 25 mikronovým mikrobolometrom. Keďže teraz uvádzajú 12 mikrónov pri rozlíšení 320x240 pixelov,  je to úctyhodný skok. 

Pri výbere vhodnej termokamery je potrebné sa orientovať dvomi hlavnými parametrami:

1. Mikrobolometrom s jeho rozlíšením (320x240@12mikronov, a pod.)

2. Veľkosťou použitého objektívu (F30/1,2)

Rôznou kombináciou týchto 2 parametrov dostávame rôznu maximálnu detekčnú vzdialenosť termokamery a tým aj zmysluplné priblíženie. Vo všeobecnosti, je možnosť veľmi veľkého priblíženia skôr na škodu veci ako na jej prospech, nakoľko pri veľkom priblížení je obraz zvyčajne veľmi ,,štvorčekovaný,,. Veľkosť zvoleného objektívu nám určuje parameter veľkosti zorného poľa. 

Ďalším dôležitým prvkom, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, je napájanie kamery. Častokrát, kameru vyyužívame na pozorovanie na niekoľko hodín, tak je potrebné tento fakt brať v úvahu. Pulsar AXION uvádza operačný čas 4+ hod., čo je skôr taký základ. Avšak je tam celkom zaujímave riešenie cez batériový zdroj APS bateriový pak, každopádne odporúčam. 

Následne, vnútorná obrazovka (druh, rozlíšenie), nakoľko je treba si uvedomiť, že najčastejšie pozeráme do malej obrazovky pri zväčení 1x.

Príjemným faktom u AXIONu je jeho veľmi príjemná hmotnosť a veľkosť. AXION KEY XM30 má rozmery 143x41x69mm, s hmotnosťou 250 gramov. 

Ostatné parametre, ako je možnosť WIFI, nahrávanie fotiek, videa obraz v obraze, pripojenie na online prenos by som nebral ako rozhodujúci faktor. Sú to veci, ktoré cenu termokamery dosť navyšujú, väščina ľudí to ani nevyužíva a je to stále výzmaný potencionálny zdroj chýb. 

 

VIDEO PRODUKTU NÁJDETE: TU a aj TU

 

ZÁVER:

Každopádne, kto si zvolí kúpu AXIONu, bude mať kompaktnú malú kameru s detekčnou vzdialenosťou, ktorá je zmysluplná a pre pozorovanie dostačujúca. Pri porovnaní všetkých parametrov jednotlivých modelov ako aj pri zohľadnení ceny by som sa rozhodol pre AXION KEY XM30.

 

Doplnenie, dňa 25.4.2019:

Oficiálny cenník od PULSARU:

1. Termovízia Axion KEY XM30 .... 1411 EUR.
2. Termovízia Axion XM30 .... 2039 EUR.
3. Termovízia Axion XM38 .... 2353 EUR.

 

Prijímame predobjednávky na gestal@gestal.sk

 

Komentáre

  • Zdieľať:
  • facebook.com