Zenith

Puškohľady » Schmidt & Bender » Zenith

 

Puškohľady zn. Schmidt & Bender rady Zenith s 30 ročnou zárukou na dodanie náhradných dielov!!!

 

Táto nová generácia puškohľadov Schmidt & Bender má veľa vzácnych vlastností, vďaka ktorým vyniká z radu ostatných puškohľadov. Prvá z takýchto vlastností puškohľadov Zenith, ktorá na prvý pohľad každého prekvapí, je ich moderný a harmonický vzhľad. Mimoriadne elegantná forma ich tubusu a prekvapujúco krátka konštrukcia presvedčí každého, najmä ak sú namontované na vynikajúcu loveckú zbraň.

 

Puškohľady radu Zenith disponujú 180 stupňovým nastavením zväčšenia pomocou ľahko ovládateľného rebrovaného gumeného otočného gombíka, ktorý umožňuje zmeniť zväčšenie z najmenšieho na najväčšie jedným ťahom. Vzdialenosť oka od okulára bola zvýšená na 90 mm v záujme väčšej bezpečnosti strelca.

Pomocou prehľadného Posicon nastavenia zameriavacieho znaku sa zjednoduší nastrelenie zbrane a pomocou nastavovacieho otočného gombíka je možné poznačiť všetky nastavenia. V záujme ešte väčšieho úspechu, vo všetkých modeloch Zenith, ktoré majú osvetlený zameriavací znak, sa v kryte bočného nastavovacieho otočného gombíka nachádza náhradná batéria. 

Indikátor Posicon.

Pred prvou montážou je dôležité poznať pozíciu zameriavacieho znaku, aby pri nastreľovaní mal strelec k dispozícii maximum možností rektifikácie v každom smere. Pomocou Posiconu je to veľmi jednoduché: ručička indikátora poskytuje informácie o polohe zameriavacieho znaku. Ak sa ručička nachádza v zelenom poli, zameriavací znak je umiestnený vo svojom štvorcovom nastavovacom poli, v ktorom je vylúčená vzájomná interferencia vplyvu vetra alebo zdvíhacích pohybov. Červené pole ukazuje rezervy v nastavení, ktoré sa v prípade potreby dajú využiť a súčasne upozorňuje na to, že prílišné nastavenie na jednu stranu (napríklad na stranu zdvihu) môže obmedziť možnosti nastavenia v druhom smere (vplyv vetra). Po nastrelení zbrane indikátor Posicon umožňuje označenie nastavenia pod jednotlivými vežičkami strieborného prstenca. Potom je možné ľahko sa vrátiť k uloženým nastaveniam charakteristickým pre rôzne náboje alebo rôzne vzdialenosti dostrelu.


Naša sila je zložená z maličkostí.


Technika FlashDot.

V prípade klasických osvetlených zameriavacích znakov svietiaci znak (bod alebo kríž) je stále viditeľný. V zapnutom stave svieti na červeno a vo vypnutom stave je čierny, ako ostatné časti zameriavacieho znaku. Výnimočnosť techniky FlashDot spočíva v tom, že poľovník môže prispôsobiť osvetlenie zameriavacieho znaku aktuálnym loveckým podmienkam jeho zapnutím alebo vypnutím. A tak vďaka technike FlashDot má poľovník k dispozícii puškohľad výbornej kvality s osvetleným zameriavacím znakom.

Ako príklad uvádzame jeho jednoznačnú výhodu: na krátku vzdialenosť, napríklad pri nadhánke na diviaky, zapneme osvetlenie zameriavacieho znaku. Osvetlenie znaku výrazne zvyšuje podiel zásahov v prípade streľby na pohybujúcu sa zver, nakoľko na tmavšom tele zvieraťa je lepšie viditeľný, ako neosvetlený zameriavací znak. Po vypnutí osvetleného znaku zostane viditeľný zasa normálny, jemný znak, napr. zameriavací kríž č. 7. Používaním tohto zameriavacieho znaku je možné strieľať aj do väčšej vzdialenosti, keďže čierna bodka v precíznom zamierení neprekáža.

Vo FlashDot-e je zabudovaný adaptér nazývaný beam splitter – optický rozdeľovač lúčov, vďaka ktorému táto moderná svietiaca jednotka, ktorá bola spočiatku navrhovaná len na používanie cez deň, sa teraz výborne dá využívať aj pri súmraku. Toto riešenie umožní ešte rozmanitejšie využitie modelov Zenith.

A ešte sa nesmie zabudnúť na jednu dôležitú vec: zabudovaný digitálny čip zabezpečuje automatické vypínanie osvetlenia zameriavacieho znaku po šiestich hodinách nepoužívania puškohľadu. Možno sa to zdá byť maličkosťou, ale v stave vzrušenia po streľbe to má svoje opodstatnenie: pokiaľ lovec zabudne vypnúť osvetlenie zameriavacieho znaku, predíde sa tak vybitiu batérie a ostane dosť energie aj na ďalší nočný posed. Pre ešte väčšiu istotu je pod krytom bočného nastavovacieho otočného gombíka umiestnená jedna náhradná batéria. Technikou FlashDot sú vybavené všetky puškohľady Schmidt & Bender radu Zenith.

Zameriavacie znaky FlashDot.

 

Konvexná vnútorná koľajnička.

Konvexná vnútorná koľajnička sa vyznačuje mimoriadne elegantnou líniou a malými súčiastkami potrebnými na montáž. Okrem toho tento nový druh koľajničiek umožňuje korekciu polohy puškohľadu o jeden stupeň doprava alebo doľava vo vodorovnej rovine. Vďaka konvexnej vnútornej koľajničke je možné premontovať puškohľad z jednej zbrane na druhú bez jeho vonkajšieho poškodenia. Montáž puškohľadu je bezpečná a bez rizika. Výsledkom je dokonalá harmónia medzi puškohľadom a zbraňou, ktorá poteší najmä lovcov s vyššími estetickými nárokmi. Všetky modely Zenith sú dostupné v prevedení z ľahkého kovu bez koľajničky (=LM) alebo v prevedení z ľahkého kovu s konvexnou vnútornou koľajničkou (=LMC), s rôznymi zameriavacími znakmi, s osvetleným zameriavacím znakom a technikou FlashDot.

 

Model s konvexnou koľajničkou.

 

Triediť podľa||
Zobraziť všetko | Stránky:
Zobraziť všetko | Stránky:
  • Zdieľať:
  • facebook.com