Puškohľad 2-12x50 FOREMAN HTC PRO G4

Puškohľady » Fomei|Puškohľady » Fomei » FOREMAN|Zoznam výrobcov » FOMEI

533.90 EUR
Do 1-3 pracovných dní od objednania
Splátková kalkulačka
Home Credit

Puškohľad 2-12x50 FOREMAN HTC PRO G4 

 

Univerzálny puškohľad s zväčšením 2-12x, zámernou osnovou G4, antireflex HTC, regulácia paralaxy a elektronickou reguláciou červeného bodu. Vhodný pre poľovníctvo aj športovú streľbu.

FOMEI 2-12x50 Foreman je univerzálny a výkonný puškohľad pre každodenné použitie tak na čakanú tak aj vďaka svojej kompaktnosti pri potulkách. K perfektnému zamiereniu pomôže vysoká svetelnosť, šesťnásobné zväčšenie a korekcia paralaxy od 25m . Puškohľad je vyrábaný v dvoch variantách, môžete si tak vybrať z dvoch zámerných krížov. Tento model je osadený osnovou German #4 (G4). Puškohľad je plnený suchým dusíkom.

 

HTC - High transmission coating

Každý sklenený element optickej sústavy puškohľadu je ošetrený špeciálnym mnohovrstvým povlakom, ktorý zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť. Tieto úpravy zabezpečujú až o 10% menší odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožnia viac ako 90% priepustnosť svetla optikou puškohľadu. Puškohľady s týmito úpravami sú vhodné pre pozorovania za zhoršených svetelných podmienok.

 

Elektronické ovládanie červeného bodu

Ovládanie červeného bodu je rozdelené do 16 krokov, ktoré sú rozdelené nelineárne tak, že v prvých 5 krokoch sa ovláda len 9% výkonu osvitu červeného bodu, v ostatných 11 krokoch 10-100% výkonu. To znamená naozaj jemné nastavenie červeného bodu za zhoršených svetelných podmienok tak, aby neoslňoval strelca pri sledovaní vybraného cieľa. Automatické vypnutie červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, ktorá významne šetrí kapacitu batérie.

Červený bod nastavenia
 
Paralaxa a rektifikácia

Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými voličmi a umožňuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 25 m do nekonečna.

K presnému a pohodlnému nastaveniu zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcií je 1/4 MOARozsah ako výškovej korekcie, tak aj korekcie vplyvu vetra je 105 MOA.

 
Osnova

Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 2-12x50 Foreman je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.

 
 
Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .375 H&H Mag (zodpovedajúcej energii 6000J)

 

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Meno Hodnota
Zväčšenie 2-12x
Priemer objektívu 50mm
Zorný uhol 11,6-1,9°
Poloha zámerného obrazce druhá ohnisková rovina
Zorné pole v 100 m 20,7-3,3m
Optický výstup 9,6-4,2mm
Priemer tubusu 30mm
Úprava šošoviek HTC
Rektifikácia 1/4 MOA
Nastavenie paralaxy 25-∞m
Dĺžka 347mm
Hmotnosť 727g
Záruka 60 mesiacov

 

 

Komentáre

  • Zdieľať:
  • facebook.com