Ďalekohľad 8x56 FOREMAN PRO ED

Pozorovacie ďalekohľady|Pozorovacie ďalekohľady » Fomei|Pozorovacie ďalekohľady » Fomei » FOREMAN|Zoznam výrobcov » FOMEI

546.10 EUR
do 1-2 pracovných dní od objednania
Splátková kalkulačka
Home Credit

Model 8x56 FOREMAN PRO ED je vybavený komponentmi z ED skla. Ponúka kontrastnejší obraz a vyššiu hranovú ostrosťIdeálny pre poľovníctvo a pozorovanie za šera alebo v noci.

 

Generácia FOREMAN PRO ED

Nová generácia loveckých ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO ED je vyvinutá so zameraním na maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku, za šera alebo v ťažkých svetelných podmienkach. Hlavným predpokladom pre vynikajicí svetelný výkon je objektív s priemerom 56mm a nové optické komponenty poskytujúce hranovú ostrosť až do krajov zorného poľa.

Hlavnou prednosťou najnovšieho modelu PRO ED sú komponenty z ED skla, ktoré znižujú rozptyl svetla (farebnú aberáciu) na farebné spektrum. Výsledný obraz je tak ďaleko kontrastnejší a zvyšuje sa hranová ostrosť pozorovaných objektov.

 

Rada špičkových ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO ED ponúka aj klasické lovecké prevedenie 8x56. Jedná sa o ďalekohľad s vynikajúcou svetelnosťou a kontrastom aj za zhoršených svetelných podmienok alebo v noci. Model, u ktorého nemusíte riešiť žiadny kompromis!

 

Ďalekohľady FOREMAN PRO XLD sú vyrábané za použitia materiálov najvyšších kvalitatívních parametrov. Všetky šošovky objektívov aj okulárov ďalekohľadu sú ošetrené špeciálnymi antireflexnými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly ďalekohľadu sú ošetrené vrstvami  DEC (Di-Electrical Coating). Kombinácia antireflexních vrstiev HTC / DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovou ostrosťou obrazu a maximálnou celkovou priepustnosťou svetla. Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti využíva „zostatkového svetla", sú teda vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, oblohy a pod. Tam, kde ľudské oko vidí už len čierny tieň, sú pri pozorovaní ďalekohľadom FOMEI FOREMAN patrné aj detaily.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Zväčšenie 8
Priemer objektívu 56mm
Zorný uhol 6,5°
Zorné pole v 100 m 114m
Minimálna ostriaca vzdialenosť 2,5m
Relatívna svetelnosť 49
Optický výstup 7mm
Sklo hranola BaK4
Úprava šošoviek HTC/DEC; ED glass
Dioptrická korekcia +/- 4dpt
Statívový závit áno
Šírka 145mm
Dĺžka 180mm
Hmotnosť 1160g
Záruka 5 rokov
 

Komentáre