Puškohľad 3-18x56 FOREMAN HTC PRO, Lock

Puškohľady|Puškohľady » Fomei|Puškohľady » Fomei » FOREMAN|Zoznam výrobcov » FOMEI

639.20 EUR
od objednania 2-3 dní
Splátková kalkulačka
Home Credit
  • G4
    G4
  • DX
    DX

Univerzálny a výkonný puškohľad FOMEI 3-18x56 Foreman HTC Lock vyniká hneď niekoľkými parametrami. Najmä veľkým rozsahom zväčšenia 3-18x, veľkou svetelnosťou vďaka priemeru objektívu 56mm alebo elektronickým ovládáním intenzity červeného bodu. Významnou inováciou sú uzamykateľné rektifikačné vežičky - funkcia Lock! Veľký rozsah zväčšenia predurčuje nový Foreman pre široké využitie v poľovníctve a vďaka nastavitelnej korekcii paralaxy tiež pre športovú streľbu. Puškohľady sú plnené suchým dusíkom, čím zabraňuje vnútornému oroseniu puškohľadu.

Puškohľad je v ponuke s dvoma variantami zámerných osnov:

- klasická lovecká „G4“ (German #4) .. OY6285
univerzálna DX (Duplex) .. OY6286

HTC - High transmission coating

Každý sklenený element optickej sústavy puškohľadu je vybavený špeciálnym mnohovrstveným povlakom, ktorý zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť puškohľadu. Tieto úpravy zabezpečujú až o 10% menší odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožnia viac ako 90% priepustnosť svetla optikou puškohľadu. Puškohľady s týmito úpravami sú vhodné pre pozorovanie za zhoršených svetelných podmienok.

Elektronické ovládánie červeného bodu

Ovládanie červeného bodu je rozdelené do 16 krokov. Tie sú rozdelené nelineárne tak, že v prvých 5 krokoch sa ovláda len 9% výkonu osvitu červeného bodu, v ostatných 11 krokoch 10-100% výkonu. To znamená naozaj jemné nastavenie červeného bodu za zhoršených svetelných podmienok tak, aby neoslňoval strelca pri sledovaní vybraného cieľa. Automatické vypnutie červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, ktorá významne šetrí kapacitu batérie.

Paralaxa a rektifikácia

Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačními krúžkami a umožnuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 50 m do nekonečna. K presnému nastaveniu zámerného kríža prispieva aj jemný rektifikační krok veľkosti 1/8 MOA ( teda 3,6 mm na 100 m)

Odolnosť 

Veľkou prednosťou robustného 30mm tubusu je široké rozpätie pre upevnenie montáže. To ponúka široké možnosti upnutia na zbrane rôznych kalibrov a značiek. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou 300 Win Mag

 

Technické parametre:

Zväčšenie 9-18x
Priemer objektivu 56mm
Zorné pole v 100m 13,3 - 2,3m
Relativna svetelnosť 348,00 - 9,7
Optický výstup 11,3 - 3,1 mm
Priemer tubusu 30mm
Úprava šošoviek HTC
Rektifikacia 1/8 MOA
Nastavenie paralaxy 50m - ∞m
Dĺžka 362mm
Hmotnosť 855g

 

Záruka 5 rokov !!!

 

Komentáre

  • Zdieľať:
  • facebook.com