Ďalekohľad 8x52 FOREMAN PRO XLD

Pozorovacie ďalekohľady|Pozorovacie ďalekohľady » Fomei|Pozorovacie ďalekohľady » Fomei » FOREMAN|Zoznam výrobcov » FOMEI

384.10 EUR
Dostupné do 3-5 dní od objednania
Splátková kalkulačka
Home Credit

Nová generácia populárnych loveckých ďalekohľadov FOREMAN PRE XLD vyniká skvelou ergonómiou a novými prvkami optickej sústavy.

 

Nová generácia loveckých ďalekohľadov FOMEI FOREMAN PRO XLD je vyvinutá so zameraním na maximálne využitie pri pozorovaní za súmraku, za šera alebo v ťažkých svetelných podmienkach. Hlavnou výhodou je vynikajúci ovládateľnosť a svetelný výkon optickej sústavy.

Ďalekohľady FOREMAN PRE XLD sú vyrábané za použitia materiálov najvyšších kvalitatívnych parametrov. Všetky šošovky objektívov i okulárov ďalekohľadu sú opatrené špeciálnymi antireflexnými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly ďalekohľadu sú ošetrené vrstvami DEC (Di-Electrical Coating). Kombinácia antireflexných vrstiev HTC / DEC zaisťuje maximálnu priepustnosť celej optickej sústavy. Ďalekohľady vynikajú vysokou hranovú ostrosťou obrazu a maximálnou celkovou priepustnosťou svetla. Vzhľadom k svojej vynikajúcej svetelnej priepustnosti využívajú "zvyškového svetla", sú teda vhodné aj pre nočné pozorovanie zveri, oblohy a pod. Tam, kde ľudské oko vidí už iba čierny tieň, sú pri pozorovaní ďalekohľadom FOMEI FOREMAN zrejmé aj detaily.

Využitie antireflexných vrstiev HTC a DEC zaisťuje menej ako 10% odraz svetla a umožňuje viac ako 90% priepustnosť svetla.

Telo ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje vnútornému oroseniu pri náhlej zmene teploty a tiež zaisťuje jeho vodeodolnosť (WATERPROOF). Robustná konštrukcia ďalekohľadov FOREMAN PRE XLD rozširuje široké možnosti využitia. Priemer vstupných šošoviek (objektívu) 52mm, v kombinácii s použitým materiálom a technológiami, ponúkajú skvelé optické vlastnosti pri zachovaní nízkej hmotnosti a kompaktných rozmerov.

Rozstup osových vzdialeností u ďalekohľadu Foreman PRO XLD je 64-76mm.

 

Technické parametre:

Zväčšenie:  8
Priemer objektívu: 52mm
Zorný uhol: 5,6 °
Zorné pole v 100m: 98m
Minimálna ostriaca vzdialenosť:  2,5m
Relatívna svetelnosť: 45,25
Optický výstup:  6,5mm
Sklo hranolu:  BaK4
Úprava šošoviek:  HTC / DEC
Dioptrická korekcia:  +/- 4dptdpt
Statívový závit:  Áno 
Šírka:  135mm
Dĺžka:  164mm
Hmotnosť:  890g

 

Záruka: 5 rokov

 

Komentáre

  • Zdieľať:
  • facebook.com