PULSAR ACCOLADE XQ38/XP50

Termovízie|Termovízie » Pulsar|Zoznam výrobcov » Pulsar

3333.00 EUR
od objednania 2-3 dní
Splátková kalkulačka
Home Credit
máte otázku ohľadne produktu?

Binokulárny termovízny pozorovací prístroj Accolade pozdvihuje komfort pri pozorovaní a termovíziu na novú úroveň. Vďaka pozorovaniu oboma očami nedochádza k ich únave aj pri dlhom pozorovaní, vnímanie obrazu je prirodzené a rozpoznávanie detailov objektu je oveľa presnejší. Prístroj má rozlíšenie senzora 384x288px a variabilné zväčšenie 3.1 až 12.4x s ktorým dokáže detekovať objekty na vzdialenosť až 1350m.

 

VLASTNOSTI

 

Trail

Dlhá detekčná vzdialenosť


Detekcia objektov na dlhé vzdialenosti je dôležitým prvkom pre užívatela vo vonkajšom prostredí. Kvalita optiky spolu s najnovším termovizním snímačom a programovým vybavením prístroja predstavuje jedinečnú kombináciu pre dosiahnutie najdlhšej vzdialenosti detekcie. V závislosti od modelu Accolade vzdialenosť detekcia tepelných objektov, napríklad ľudskej postavy, sa pohybuje až do 1350 metrov.

 

Accolade

Nastavitelná medziočná vzdialenosť


Každý človek má individuálnu vzdialenosť medzi očami. Roztiahnutie alebo priblíženie okuláru uživateľa si sám nastaví medziočnú vzdiálenosť odpovedajúcu jeho individuálnej potrebe.

 

Trail

Variabilné zväčšenie


Accolade umožňuje detailné pozorovanie. Accolade ponúka dve možnosti zmeny zväčšenia: plynule a krokovo.  Rychlá zmena zväčšenia bude vítaná v časovej indispozícii a v prípade nutnosti priblíženia detailu objektu. Plynulé zväčšenie je ocenené pri dlhšom pozorovaní v prípade možnosti presnejšieho nastavenia požadovaného zväčšenia.

 

Trail

Vysoká snímková frekvencia


Vďaka obnovovacej snímkovej frekvenci 50Hz Vám neuniknú žiadne podrobnosti pri pozorování prístrojom dynamických objektov v rýchlom pohybe.

 

Accolade

Režim"Obraz v Obraze"


Tento režim umožňuje pozorovanie s prehľadom. Funkcia "obraz v obraze" zobrazuje dalšie okno v hornej časti displeja.
S zväčším zväčšením umožňuje detailne prehliadnúť objekt pri zachování širšieho zorného poľa.

 

Trail

Vstavaný videorekordér


Vstavaný videorekordér binokuláru Accolade umožňuje vytvorenie fotografií a videa. Záznam se ukladá do vnútornej pamäťi prístroja a môže byť ľahko prenesený do PC / notebooku cez kábel USB pripojení alebo Wi-Fi.

 

Accolade

Sledovanie a živý prenos obrazu cez internet


Vrcholnou funkciou Accolade je možnost jeho bezdrôtového spojenia cez Wi-Fi s mobilním zariadením (smartphonom alebo tabletom) s podporou Android a iOS s využitím bezplatnej mobilnej aplikácie Stream Vision. Aplikácia Stream Vision Vám umožní prijímať zábery v reálnom čase, vzdialenosť ovládať funkcie prístroja aj v on-line vysielaný snímanom prístrojom obraz na YouTube a sdielaný s priateľmi.

 

Trail

B-Pack akumulátor


Novým štandardom napájenia výrobku Pulsar je akumulátor B-Pack, umožňújícím rýchlé dobíjanie poskytujícím prístroju dostatok energie pre spoľahlivú prevádzku za každého počasia. Štandardní akumulátor IPS5 s kapacitou 5,5Ah zabezpečí prevádzku prístroja na maximálni výkon po dobu 7 hodín. Ako volitelné príslušenstvo je možné dokúpiť veľkokapacitní akumulátor IPS10 dvojnásobne zvyšujúce prevádzkovu dobu prístroja alebo adaptér pre jeho napájenie pomocou klasických AA alebo CR123 baterií.

 

Trail

Grafický diaľkomer


Vďaka tejto funkcii je možné presne zameriať vzdialenosť.
Grafický diaľkomer umožňuje rýchle meranie vzdialenosťi na cieľ, u ktorého je možné vopred odhadnúť jeho výšku. Preddefinované sú nasledujúce vzdialenosti. Jeleň - 1,7 m, diviak - 0,7 m, zajac - 0,3m.

 

Trail

Vodotesný


Accolade je možné používať bez omedzenia. Ochranný stupeň vodeodolnosti IPX7 zaisťuje spoľahlivú prevádzku prístroja vo vlhkom prostredí, pri intenzivnom daždi a snežení, alebo dokonca aj pri ponorení do vody na hĺbku do 1 m po dobu 30 min ( IEC 605529).

 

Accolade

Mrazuvzdorný Amoled displej


Zariadenie je navrhnuté tak, aby pracovalo v extrémnom počasí a širokom rozsahu teplôt -25 °C ... + 50 °С. Bez ohľadu na to, ako je studené alebo mrazivé prostredie, prístroj zobrazuje s vysokým kontrastom a živými farvami bez spomalenia a straty snímkovej frekvencie. Veľmi kontrastní farebný displej AMOLED využívá špičkovú technológiu pre zabezpečenie stabilného a vysoko kvalitného obrazu v prakticky akýchkoľvek podmienkách.

 

Trail

Bezdrôtový diaľkový ovládač


Ergonomický tvarovaný bezdrôtový dialkový ovládač  s multifunkčním ovládacím prvkom (volitelné príslušenstvo) - enkodérom je veľmi praktickým doplnkom, umožňujícím uživateľovi komfortne nastavovať a ovládať všetky funkcie prístroja na dosah ruky.

 

Trail

Funkcia Display-off


V krátkých prestavkách pri pozorování pre šetrenie energie napájenia a zlepšenia maskovacieho efektu je možné využiť funkciu vypnutia displeja. Pri aktivacií funkcie sú ostatné obvody prístroja aktívne a k obnoveniu zobrazenia dochádza okamžite.

 

 Trail

Uživateľsky prívetivé rozhranie


Rozhranie termovízie Accolade je intuitivne. Rozmiestnenie ovladacích prvkov su navrhnuté pre pohodlnu manipuláciu jednou rukou. Všetky nastavenia sú prehľadne usporiadané do menu. Pri zobrazení menu a zmene nastavenia parametrov sú ich aktuálne hodnoty zobrazované mimo centrálnej časti displeja dokresleny tienením zlepšujúcím ich čitatelnosť. Tím nedochádza k prekrytiu stredu obrazu a uživateľom môže stále komfortne sledovať cieľ. Dôležité informácie o nastavení sú vždy zobrazené vo spodnom riadku.

 

Trail

Aktualizácia software


V prípade vydania aktualizácie software výrobcom, má uživateľ možnost s použitím mobilních zariadení iOS alebo Android s aplikaciou Stream Vision Apps previesť jeho stiahnutie a nahranie do prístroja.

 

PREDNOSTI

 • Vysoké rozlíšenie senzoru 384x288
 • Variabilné zväčšenie 3,1х až 12.4x
 • Mrazuvzdorný displej -25 °C ... + 50 °С
 • Technologia displeja AMOLED s hlbokou čiernou farbou a vynikajúcím kontrastom
 • 8 programov farebného zobrazenia
 • Detekčná vzdialenosť až 1350m
 • Funkcia obraz v obraze
 • Grafický diaľkomer
 • Integrace s mobilními zariadeniami iOS a Android
 • Podpora aplikácie StreamVision
 • Bezdrôtové pripojenie Wi-Fi
 • Integrovaný akumulátor s dlhou prevádzkovou životnosťou
  (IPS5-7h, IPS10-14h)
 • Vodeodolné prevedenie podľa štandardu IPX7
 • Vstavaný video a audio rekordér

 

Accolade MÓDY FAREBNÉHO ZOBRAZENIA


Farebné zobrazenie je možné používať pre lepšie prispôsobenie rôznym podmienkam pozorovania. Štandardný čieno- biely režim " white hot" je všestranný. Inverzný black hot je perfektný pre detekciu zvierat ostatných živočíchov v noci. Monochromatické červené zobrazenie znižuje namáhánie očí pri osvetlení displeja pri nočnom pozorování.  Režim " Sephia" zlepšuje pozorovanie na dlhé vzdialenosti a "Red Hot", " Rainbow" a "Ultramarine" zvyšuje teplotné rozdiely detailov objektov. "Violet" pomáhá k rychlé identifikaci.

"Hot White" "Hot Black"
Helion XP50  Helion XP50

 

"Hot Red"

 

"Red Monochrome"

Helion XP50  Helion XP50

 

"Ultramarine"

 

"Rainbow"

Helion XP50  Helion XP50

 

"Violet"

 

"Sepia"

Helion XP50  Helion XP50

OPTIMÁLNE POZOROVACIE REŽIMY 


Zobrazenie Accoalade je možné prizpôsobiť prostrediu. Prostredie s rozdielnou okolnou teplotou vyžaduje odlišné parametre nastavenia prístroja. Pre nastavenie optimálnych parametrov prístroja ponúka prednastavené profily zobrazenia: "hory", " les" a " "identifikace".

 

"Forest" (Les) "Rocks" (Hory)
Helion XP50  Helion XP50

"Identifikation" (Identifikace)
 
Helion XP50  

TICHÉ KALIBRAČNÉ REŽIMY (KOREKCIA NEROVNOMERNOSTI)


Termovízny snímač vyžaduje čas od času kalibraciu  alebo korekciu nerovnomernosti (NUC). Kalibracia  znižuje alebo eliminuje pôsobenie rušivých signálov a zlepšuje celkovú kvalitu obrazu. Accolade ponúka 3 režimy kalibracie: automatický, poloaumatický a ručný.
V automatickom režime sa uzavrie vnútorná záverka a kalibracia sa prevádza automaticky v definovaných časových intervaloch a bez nutnosti uživatelského zásahu.
V poloautomatickom režime sa záverka zavre a kalibracia sa provádza len vtedy, keď uživateľ stlačí kalibračné tlačítko.
V ručnom režime nazývanom tiež  " Tichý", zostává záverka otvorená, a pre kalibraciu užívateľ musí ručne zavrieť kryt objektívu a stlačiť kalibračné tlačítko.

 

 

Technické parametre:

Zväčšenie:  XQ38 3.1 - 12.4x
                  XP50 2.5 - 20x
Digitálne zväčšenie: 2x; 4x; 8x
Mikrobolometr: XQ38 384x288 px
                       XP50 640x480 px
Spektrálna citlivosť: 8 .. 14 mk
Rozmer pixelu: 17 mk
Typ displeja: AMOLED
Rozlíšenie displeja: 640x480 px
Snímkový kmitočet: 50 Hz
Vzdialenosť detekcie: XQ38 1350m
                                XP50 1800m
Ohnisková vzdialenosť: 50 mm
Clonové číslo: f/1.2
Priemer objektivu: XQ38 32 mm
                            XP50 42 mm
Zorný uhol: XQ38 9.8x7.4°
                  XP50 12.4x9.3°
Zorné pole ve 100m: XQ38 17.2x12.9 m
                                XP50 21.8x16.3 m
Priemer výstupnej pupily: 5mm
Dioptrická korekcia: - 5…+ 5dioptrie
Medziočná vzdialenosť: 56-71 mm
Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m
Napájenie: 3.0.. 4,2 B-Pack (Li-ion) V
Externé napájenie: 5V - USB
Videorekordér: Ano
Veľkosť pamäťi: 8 Gb
Video/Foto formát: .avi / .jpg
Video/Foto rozlíšenie: 640x480 px
Vodeodolnosť: IPX7
Závit: 1/4""
Prevádzkové teploty: -25 ..+50 °C
Wi-Fi: Ano
USB, typ: Ano
Diaľkové ovládanie: Ano ( volitelné príslušenstvo)
Prevádzková doba: 7 hod.
Rozmery: 164x130x64mm
Hmotnosť: 0,6kg
 

Komentáre

 • Zdieľať:
 • facebook.com