Puškohľad 1-6x24 FOREMAN HTC PRO IR-ES G4

Puškohľady|Puškohľady » Fomei|Puškohľady » Fomei » FOREMAN|Zoznam výrobcov » FOMEI

420.60 EUR
od objednania 2-5 dní
Splátková kalkulačka
Home Credit

Puškohľad 1-6x24 Foreman je ideálnym pomocníkom pri spoločných poľovačkách, kedy pri zväčšení 1x môžete sledovať pohybujúci sa cieľ oboma očami. Je skvelým pomocníkom pri denných lovoch na malé vzdialenosti a tiež pri love na pohyblivé ciele. K lepšiemu komfortu pozorovania prispieva o 20% väčšie zorné pole.

HTC - High transmission coating 
Každý sklenený element optickej sústavy puškohľadu je opatrený špeciálnym mnohovrstvovým povlakom, ktorý zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť puškohľadu. Tieto úpravy zabezpečujú až o 10% menší odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožňujú viac ako 90% priepustnosť svetla optikou puškohľadu. Puškohľady s týmito úpravami sú vhodné pre pozorovanie za zhoršených svetelných podmienok.

Elektronické ovládanie červeného bodu
Ovládanie červeného bodu je rozdelené do 16 krokov, ktoré sú rozdelené nelineárne tak, že v prvných 5 krokoch sa ovláda len 9% výkonu osvitu červeného bodu, v ostatných 11 krokoch 10-100% výkonu. To znamená naoza jemné nastavenie červeného bodu za zhoršených svetelných podmienok tak, aby neoslňoval strelca pri sledovaní určeného cieľa. Automatické vypnutie červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, ktorá významne šetrí kapacitu batérie.

Rektifikácia 

K presnému nastaveniu puškohľadu prispieva rektifikační krok ¼ MOA (7,2mm na 100m) aj veľký rozsah nastavenia.


Odolnosť 
Robustný tubus z hliníkových zliatin, používaných v leteckom priemysle o priemere 30mm zaisťuje vysokú odolnosť puškohľadu. Uloženie ovládacích prvkov rektifikácie v mosadzi zvyšuje odolnosť a životnosť puškohľadu. Puškohľady sú vhodné pre všetky bežne používané ráže loveckých zbraní.

Puškohľady sú testované rážou .300 Win Mag. 

 

Technické parametre:

Zväčšenie 1-6x
Priemer objektivu 24mm
Zorny uhol 22,5-3,9°
Zorné pole v 1000m 40-6,8m
Relativna svetelnosť 576-16
Optický výstup 9,6-4mm
Priemer tubusu 30mm
Úprava šošoviek HTC
Rektifikacia 1/4 MOA
Nastavenie paralaxy 100m
Dĺžka 275mm
Hmotnosť 498g
 

Komentáre