Ďalekohľad 8x56 DCF LEADER PRO ED FMC

Pozorovacie ďalekohľady » Fomei|Pozorovacie ďalekohľady » Fomei » LEADER PRO ED|Zoznam výrobcov » FOMEI

444.90 EUR
do 3 pracovných dní od objednania
Splátková kalkulačka
Home Credit

Ďalekohľady rady LEADER PRO ED sú určené pre náročných užívateľov a profesionálov.

 

Šošovky ďalekohľadu  sú vyrobené z ED skla s FMC multicoatingovou vrstvou . To zaisťuje maximálnu hranovú ostrosť a svetelnosť optiky ďalekohľadu v kategórii High Resolution. Hranoly  ďalekohľadu sú vyrobené z materiálu BaK4. Konštrukcia optickej sústavy zaisťuje veľmi široký uhol záberu. Svetelnosť optiky LEADER umožňuje pozorovanie i v najnáročnejších podmienkach vrátane nočného pozorovania.

 

Ďalekohľady sú plnené suchým dusíkom, to zabezpečuje jeho vodeodolnosť a prachuvzornosť. Pri náhlej zmene teploty tak nehrozí orosenie ďalekohľadu. Ďalekohľady majú masívne čierne pogumovanie, ktoré ochráni pred mechanickým poškodením. Okuláry ďalekohľadu majú očnice, ktoré uľahčujú individuálne nastavenie vzdialenosti predných šošoviek od očí. Ďalekohľad ostrí už od 3m! Krytky ďalekohľadu majú praktické úchyty, takže nehrozí ich strata.

 

Ďalekohľad je dodávaný vrátane puzdra a popruhu.

 

Čo je ED (Extra-low dispersion) technológia?

 

V konštrukcii objektívu sa s výhodou využíva tzv. ED sklá (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou disperziou. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom k tomu, že index lomu materiálu sa mení pre rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode bieleho svetla materiálom k jeho rozkladu na spektrum. Biely obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenia. Nieje preto vhodne možné zaostriť obraz bez farebného, "duhového", lemovania, ktoré má potom zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. Niektorí výrobcovia (teraz aj FOMEI) využívajú pri konštrukcii objektívov materiál s extrémne malou disperziou (ED skla), tj. závislost indexu lomu na vlnovej dĺžke. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálneho zobrazenia, svetelnosť a hranovú ostrosť obrazu. Tieto vlastnosti využívajú aj nové ďalekohľady FOMEI LEADER PRO ED.

 

Technické parametre:

Zväčšenie: 8x

Priemer objektívu: 56 mm

Zorný úhol: 6,1 °

Zorné pole v 1000m: 107 m

Minimálna ostriaca vzdialenosť: 3 m

Relatívna svetelnosť: 49,0

Optický výstup: 7,0 mm

Sklo hranolu: BaK4

Úprava šošoviek: FMC - ED PRO

Stativový závit: ano / yes

Šírka: 148 mm

Dĺžka: 167 mm

Hmotnosť: 1 085 g

 

Záruka 5 rokov !!!

 

Komentáre