Schmidt & Bender

Zoznam výrobcov » Schmidt & Bender

 

 

Radosť z poľovačky je aj úspechom techniky.

 

 

 

Nakoľko každý poľovník, každá jedna poľovačka a všetky klimatické podmienky predstavujú jedinečné požiadavky, firma Schmidt & Bender ponúka široký výber rôznych puškohľadov v dvoch produktových skupinách: klasické modely, „dozrievajúce“ počas dlhoročných optimalizácií a vývoja, ktoré sú z hľadiska formy a funkcie stelesnením tradičného štýlu a modernejšie modely Zenith, ktoré nepochybne odzrkadľujú napredovanie a zmysel pre estetiku.

Sila obidvoch skupín modelov spočíva v detailoch: samozrejmá stabilita a odolnosť tubusu, eloxovaný povrch, odolný voči opotrebovaniu a čo najspoľahlivejšie fungovanie mechanických súčiastok. Použitá optika je navrhovaná a vyrobená na základe najmodernejších požiadaviek a taktiež viacnásobné antireflexné vrstvy, ktoré znižujú odrazy svetla, boli vyvinuté na základe najnovších poznatkov z oblasti tenkovrstvovej technológie. Medzi týmito puškohľadmi nájdete modely s fixným aj premenlivým zväčšením, trubice v rôznych prevedeniach, s koľajničkou alebo bez koľajničky a modely vybavené rôznymi zameriavacími znakmi.

A ešte niečo: najnovšou inováciou Schmidt & Bender sú osvetlený zameriavací znak a moderná vnútorná koľajnička CONVEX – to sú najnovšie príklady, ktoré svedčia o tvorivosti vývojového tímu a taktiež o nepretržitom kontakte medzi výrobcom a užívateľom.

Nezáleží na tom, či sa jedná o africké stepi, o chladnú Aljašku alebo o drsné podmienky Severnej Európy – puškohľady obidvoch skupín modelov sú vďaka svojmu robustnému charakteru a spoľahlivosti nevyhnutnými sprievodcami každej nezabudnuteľnej poľovačky.

 

Kvôli inováciám sme poľovníci a zberatelia.

 

 

Nie je ťažké odhaliť, prečo má osvetlenie zameriavacieho znaku Schmidt & Bender automatické vypínanie. Drvivá väčšina pracovníkov sú totiž tiež poľovníci, ktorí využívajú nazbierané vlastné skúsenosti, ale aj skúsenosti kolegov poľovníkov po celom svete. Systematické vývojové práce, dostatočne dlhé testovanie výrobkov v praxi, nepretržitá výmena skúseností s výrobcami zbraní, s majstrami zbraní a strelcami – to je základom nových riešení využiteľných v praxi.

V záujme nadštandardnej bezpečnosti prebiehajú všetky procesy, od konštrukcie cez výrobu až po servis, v zmysle najprísnejších noriem systému manažérstva kvality – podľa požiadaviek normy DIN ISO 9001:2000.
Takto sa pracovníci Schmidt & Bender popasujú s výzvami, ktoré si sami stanovia: nielen vyhovieť požiadavkám poľovníkov, ale aj prekonať ich!

 

 

 

Precíznosť puškohľadov Schmidt & Bender je verejným tajomstvom!!!

 

Systém zobrazenia zameriavacieho znaku:

 

 

Obrazová rovina okulára (2. priemetňa) – Systém šošoviek

Obrazová rovina objektívu (1. priemetňa) – Systém objektívu

To, či má byť zameriavací znak v obrazovej rovine objektívu alebo okulára, v prvom rade závisí od spôsobu použitia puškohľadu. Firma Schmidt & Bender ponúka obidva systémy, ktoré sú z hľadiska výnimočnej precíznosti úplne rovnocenné, či už vo svojej konštrukcii, výrobe alebo fungovaní jednotlivých súčiastok.

Dve možné pozície zameriavacieho znaku sú znázornené na priečnom reze puškohľadom typu Zenith 2,5-10x56. Ak sledujeme dve žlté čiary, ktoré sa vo vnútri puškohľadu vzájomne pretínajú na dvoch miestach, dostaneme sa k obrazovej rovine objektívu (1. priemetňa), resp. k obrazovej rovine okulára (2. priemetňa).

O typickom európskom konštrukčnom riešení hovoríme vtedy, keď sa zameriavací znak nachádza na 1. obrazovej rovine. V tomto prípade sa zameriavací znak pri zmene zväčšenia mení vždy spolu s obrazom cieľa. Pomer obrazu cieľa a zameriavacieho znaku ostane nezávislá od nastaveného zväčšenia. Takto je konštruktívne vylúčené, že sa bod zásahu premiestni v dôsledku zmeny zväčšenia.

Americkú konštrukciu charakterizuje umiestnenie zameriavacieho znaku v 2. obrazovej rovine. Tým pádom sa zameriavací znak dostane mimo dosahu otáčacieho systému, ktorý takto vplýva len na obraz cieľa. Vďaka tomu pri zmene zväčšenia bude menšia alebo väčšia len veľkosť obrazu cieľa. Zameriavací znak z hľadiska jeho veľkosti ostane nezmenený pri zmene zväčšenia. V tomto prípade sa pri zmene zväčšenia nevyhnutne mení aj pomer obrazu cieľa a zameriavacieho znaku. Takéto konštrukčné riešenie vyžaduje väčšiu precíznosť od príslušného mechanického systému.

Obidve konštrukčné riešenia ponúkajú svojmu užívateľovi iné výhody. Napríklad európska konštrukcia umožňuje využitie zameriavacieho znaku pri ľubovolnom zväčšení aj na odhad vzdialenosti, pretože pri každom stupni zväčšenia zakryje z cieľa rovnakú plochu. Spoľahlivosť z hľadiska polohy bodu zásahu v prípade rôznych zväčšení je prakticky 100 %. Americká konštrukcia umožňuje strelcovi strieľať na malé ciele z veľkej vzdialenosti, keďže zameriavací znak aj pri veľkých zväčšeniach prekryje len relatívne malú plochu z obrazu cieľa. Toto konštrukčné riešenie sa efektívne využíva u puškohľadov s malým zväčšením, ktoré sa používajú pri rýchlej streľbe na krátke vzdialenosti. V tomto prípade zameriavací znak ostáva dostatočne malý, čo hrá dôležitú úlohu hlavne vtedy, keď si strelec kvôli dosiahnutiu čo najväčšieho zorného poľa nastaví najmenšie zväčšenie.

 

 

Ako sa z dvoch mien stal pojem?

 

Schmidt & Bender. Zakladatelia & Lídri. Poľovníctvo & Nadšenie. Kvalita & Precíznosť. Tradícia & Inovácia. To sú synonymá firmy, ktorá je svetoznáma vďaka svojim vysokokvalitným poľovníckym puškohľadom.

 

Svoju vášeň pre poľovníctvo zakladatelia firmy Schmidt & Bender v roku 1957 zhmotnili vytvorením spoločnej firmy. Od tých čias svojou usilovnosťou a ambíciami dosahovali kvalitu, ktorú dnes považujeme za samozrejmosť. Mechanikovi Helmutovi Schmidtovi a majstrovi strojárskej výroby Helmutovi Benderovi neznamenal prekážku ani počiatočný nedostatok finančných prostriedkov. Práve naopak: s neuveriteľným nadšením a vynaliezavosťou, ale aj so svojimi kvalitnými odbornými poznatkami si postupne vybudovali cestu vedúcu k vrcholu vo výrobe puškohľadov.

Po takmer päťdesiatich rokoch je Schmidt & Bender stále rodinným podnikom, ktorý je zameraný viac na kvalitu svojich výrobkov ako na ich kvantitu a v ktorom čoskoro už tretia generácia bude ponúkať tradičnú kvalitu a hodnoty vytvorené dvoma zakladateľmi podniku.

 

Pôvodom špecialista.

 

Schmidt & Bender sa od začiatku sústredili na jediný cieľ: vývoj, výroba a neustála optimalizácia puškohľadov výbornej kvality. A mali na to aj pádny dôvod. Totiž práve špecializácia umožňuje udržať požiadavky na najvyššiu dosiahnuteľnú kvalitu, ktoré zakladatelia firmy stanovili a presadiť ich aj do praxe.

Základným prvkom filozofie ich podnikania je priamy kontakt s najdôležitejšími partermi: so samotnými poľovníkmi. Ich priame skúsenosti a nápady od začiatkov existencie tejto firmy značne ovplyvňujú optimalizáciu už existujúcich modelov ako aj vývoj nových puškohľadov.

Výsledkom dlhoročného systematického vyhodnocovania pripomienok užívateľov sú práve puškohľady, ktoré sa ako jediné prispôsobujú praktickým potrebám poľovníkov a strelcov na celom svete. Puškohlady Schmidt & Bender ako jediné prešli testami z 25 firiem na odstreľovací puškohľad pre Americkú námornú pechotu U.S. MARINE CORPS. Používa sa na zbrane v kalibroch 308W (7,62) a .50(12,7mm) čo svedčí o kvalite a spoľahlivosti danej značky.

 

Puškohľady a pozorovacie ďalekohľady zn. Schmidt & Bender so s 30 ročnou zárukou  !!!

Triediť podľa||
Zobraziť všetko | Stránky:
Zobraziť všetko | Stránky:
  • Zdieľať:
  • facebook.com