Police Marksman (PM, PMII)

Puškohľady » Schmidt & Bender » Police Marksman (PM, PMII)

 

Puškohľady zn. Schmidt & Bender rady Police Marksman (PM, PMII) s 30 ročnou zárukou na dodanie náhradných dielov !!!


ROZDIEL SPOČÍVA V PRESNOSTI

 

Puškohľady Schmidt & Bender radu PM boli vyvinuté v úzkej spolupráci so špeciálnymi ozbrojenými silami a policajnými expertmi. Vďaka ich povestnej spoľahlivosti majú špičkové postavenie na celom svete. Už mnoho rokov sa úspešne používajú v mnohých krajinách sveta. Modely radu PM a PM II sa osvedčili aj v tých najextrémnejších podmienkach počnúc od piesočnatého púštneho prostredia, cez tropickú vlhkosť až po arktickú zimu.

Rad PM od Schmidt & Bender ponúka puškohľady vhodné pre každú situáciu, či sú namontované na ostreľovaciu pušku na kratšie až stredné vzdialenosti, alebo na pušky kalibru .50 BMG na zásah taktických cieľov nachádzajúcich sa v extrémnych vzdialenostiach.

 

Na zabezpečenie dlhej životnosti a spoľahlivosti týchto puškohľadov za každých podmienok, takmer všetky ich mechanické súčiastky sú vyrobené z kovového materiálu. Hlavný tubus puškohľadov je vyrobený z jediného kusu vysokokvalitného hliníka. Majú veľmi pevný eloxovaný povrch odolný proti poškrabaniu. Nový model PMII má potiahnuté telo keramickou vrstvou na zvýšenie odolnosti voči poškodeniu puškohladu.

Pre zvýšenú bezpečnosť strelca je pri všetkých puškohľadoch radu PM vzdialenosť oka od okulára 90 mm (3.5 palca). To znamená veľkú výhodu hlavne v stresových situáciách a pri rýchlom určení polohy cieľa.

Kryt okulára je vybavený gumeným prstencom, ktorý chráni oko a zvyšuje protišmykovú vlastnosť okulára. Vonkajší priemer tohto prstenca umožňuje pridať na puškohľad ďalšie príslušenstvá, ako napríklad chrániaci kryt a polarizačné filtre.

Zmeny zväčšenia umožňuje šikovný otočný gombík umiestnený pri okulári, ktorého použitie je veľmi pohodlné aj v rukaviciach.

Tieto puškohľady sa vyznačujú širokým rozsahom kompenzácie poklesu guľky spôsobeného vplyvmi vetra alebo zdvihom. Funkčné časti jednotlivých puškohľadov pracujú veľmi precízne a každá z nich slúži len na jednu samostatnú funkciu. Vďaka tomu sa predíde chybným operáciám a nechcenej zmene nastavení.

Pomocou zariadenia na nastavenie paralaxy, ktoré bolo vyvinuté firmou Schmidt & Bender, môže strelec rýchlo a bezpečne zaostriť puškohľad na vzdialenosť od 10 metrov až do nekonečna. Nakoľko zariadenie na nastavenie paralaxy sa nachádza oproti nastavovaciemu otočnému gombíku pre nastavenie vplyvu vetra, strelec môže počas zaostrovania jednoducho mieriť ďalej na cieľ. Možnosť presného nastavenia paralaxy pomôže predísť zmenám polohy bodu zásahu a tiež prílišnej únave očí strelca, ktorú môžu spôsobiť paralaxa alebo nezaostrené obrazy.

Dizajn ovládača osvetlenia v prípade osvetlených zameriavacích znakov opäť len potvrdzuje úzky vzťah inžinierov Schmidt & Bender s praxou, rovnako aj ich snahu o poskytnutie skutočných výhod užívateľom týchto puškohľadov.

Celkovo je možné intenzitu osvetlenia prispôsobiť svetlu okolia v 11 stupňoch. Vďaka tomu strelec môže jednoduchšie nájsť cieľový bod aj za slabších svetelných podmienok a aj oproti tmavému pozadiu. Pri prepínaní medzi jednotlivými stupňami osvetlenia sa dodávka energie vždy preruší, takže, ak sa nastaví želaná intenzita svetla, osvetlenie sa môže vypnúť a v prípade potreby sa môže osvetlenie s takto nastavenou intenzitou znova zapnúť.

Životnosť gombíkovej batérie (CR 2032), bežne používanej v ovládacej mechanike osvetlenia, je vyše 100 hodín. V prípade, že by strelec zabudol vypnúť osvetlenie zameriavacieho znaku, zabudovaný čip po 6 hodinách nepoužívania puškohľadu osvetlenie automaticky vypne.

Na konci objektívu hlavného tubusu puškohľadu sa nachádza vnútorný závit pre montáž ďalšieho príslušenstva, ako napríklad filtrov alebo tienidiel.

Na špeciálnu požiadavku môžu byť puškohľady vybavené ochranným filtrom proti laserovému žiareniu (1064 nm). Tento laserový ochranný filter je klasifikovaný podľa ochranného stupňa LS4 (prevádzkový režim lasera D,R podľa noriem DIN EN 207) a je umiestnený v systéme objektívu za účelom chrániť ho pred akýmkoľvek vonkajším poškodením.

U všetkých puškohľadov Schmidt & Bender sa vykonáva skúška tesnosti s vnútorným tlakom 300 mbar a následne sú čistené dusíkom.

Schmidt & Bender ponúka puškohľady so širokým rozsahom prednastavených konfigurácií korekcie zdvíhacích pohybov a vplyvu vetra, ktoré sú uložené pod jednotlivými vežičkami nastavovacieho otočného gombíka a je možné medzi nimi pohodlne a rýchlo prepínať jednoduchým otočením gombíka. Je tiež možné vybrať si z ponuky rôznych praxou overených zameriavacích znakov.

 

Voliteľný prvok ,, DOUBLE TURN,,

 

Puškohľady série PM sú vysoko oceňované športovými strelcami, príslušníkmi bezpečnostných síl, ako aj policajných a armádnych špeciálnych jednotiek po celom svete. Inšpiráciou neustáleho vylepšovania v smere účelného využitia puškohľadov série PM, ktoré sa dosiahlo v posledných rokoch, bola práve komunikácia s používateľmi týchto puškohľadov a ich praktické skúsenosti a pripomienky. Najnovšou inováciou je ďalšie rozšírenie využiteľnej škály korekcie zdvihových pohybov.

Priemer hlavného tubusu 34 mm poskytuje pohodlný rozsah 260 cm na 100 m, v porovnaní s doterajším rozsahom 130 cm na 100 m.

Dôvodom je mechanická súčiastka vo vnútri otočného gombíka, ktorá dovoľovala maximálne iba 130 klikov s mierkou 1 cm na 1 klik. Všetky kliky na jedinej otáčke otočného gombíka dáva strelcovi výhodu neustálej kontroly nastavenia hodnoty korekcie zdvihu. Iní výrobcovia puškohľadov niekedy používajú viacotáčkový otočný gombík, čo však môže strelca pomýliť.

Nový nastavovací mechanizmus, nazývaný "Double Turn", využíva dve otáčky nastavovacieho gombíka, čím poskytuje maximálny rozsah korektúry zdvihových pohybov. Inžinieri firmy Schmidt & Bender vyvinuli dodatočný mechanizmus, ktorým sa efektne vyhli akémukoľvek omylu; zahŕňa malé okienka navrchu otočného gombíka – čierna farba okienka indikuje polohu otočného gombíka v prvej otáčke, korekcia zdvihových pohybov v druhej otáčke je signalizovaná žltou farbou. Zreteľný kontrast svetlej a tmavej farby je ľahko viditeľný dokonca aj za slabších svetelných podmienok, kedy oko strelca zaregistruje žlté políčko, znamenajúce druhú otáčku. Otočný nastavovací gombík Double Turn je štandardným prvkom puškohľadu 5-25x56 PM I / LP. Pre ostatné puškohľady série PM II je dostupný ako voliteľný prvok. Ak je na puške kalibru .50 namontovaný puškohľad 5-25x56 PM II / LP s nastavovacím gombíkom Double Turn, kompenzácia poklesu strely môže byť až na 2000 m, s hodnotou jemného kliku 0.1 mrad (= 1 cm na 100 m).

 

 

 

 

 

 

 

V prípade záujmu cenová ponuka na vyžiadanie, nakoľko je to špecifický produkt - v sekcii kontaktujte nás.  Ďakujeme za pochopenie.


  • Zdieľať:
  • facebook.com