PULSAR TRAIL LRF

Termovízie|Termovízie » Pulsar|Zoznam výrobcov » Pulsar

4735.00 EUR
Individuálny dodací termín
Splátková kalkulačka
Home Credit
máte otázku ohľadne produktu?
 
Hodnotenie:5.00, Hlasy:1

Špičkový termovízny zameriavač Pulsar Trail LRF je výsledkom dlhodobého výskumu a vývoja výrobcu značky Pulsar v oblasti termálneho a digitálneho videnia, zahŕňa bohaté skúsenosti výrobcu vo výrobe zameriavačov. Trail LRF obsahuje najnovšie technologické riešenia v oblasti spracovania a zobrazenie tepelného žiarenia a zabezpečuje najvyššiu kvalitu obrazu a spoľahlivosť. Zameriavač má integrovaný laserový diaľkomer a je vybavený rozsiahlou funkčnou výbavou, podporujúcou prepojenie s mobilnými zariadeniami.
 

 

VLASTNOSTI

 

Trail

Laserový diaľkomer


Trail LRF má zabudovaný laserový diaľkomer, ktorý umožňuje presné meranie vzdialenosti do objektu pozorovania až na 1000m s presnosťou +/- 1m.

 

Trail

Vysoké rozlíšenie 640x480


Trail XP sa môže skutočne pochváliť špičkovým prekreslením obrazu do najmenších detailov a to vďaka použitiu nechladeného mikrobolometru s rozlíšením 640x480px a veľkosti pixelov 17 mikrometrov.

 

 

Trail

Teplotná stabilizácia senzora


Do prístroja bol integrovaný chladič, účinne odvádzajúci teplo snímača a ďalších elektronických obvodov, stabilizujúce vnútornú teplotu prístroja a výrazne znižujúce nežiaduci "teplotný šum".

 

Trail

Variabilné zväčšenie


Trail ponúka dve možnosťi zmeny zväčšenia: plynulú zmenu až do 8x násobného zoomu alebo zmenu v krokoch s 2x násobným zväčšením. Každý užívateľ si môže podľa svojich skutočných potrieb vhodne prispôsobiť zväčšenie a zorné pole prístroja konkrétním pozorovacím podmienkam.

 

 

Trail

Vysoká rýchlosť snímkov


Vďaka obnovovacej snímkovej frekvencii 50Hz Vám neuniknú žiadne podrobnosti pri pozorovaní prístrojom dynamických objektov v rýchlom pohybe.

 

 

Trail

Detekčná vzdialenosť až 1800 m / 1350 m


V závislosti od modelu Trail sa vzdialenosť detekcie tepelných objektov pohybuje až do 1800 metrov.

 

Trail

Vysoká odolnosť spätnému rázu


Trail ponúka mimoriadne vysokú odolnosť voči spätným nárazom a je navrhnutý pre použitie na guľových zbraniach až do ráže .375 cal., Brokových alebo airsoft zbraniach.

 

Trail

3 užívateľské profily až 15 vzdialeností nastrelenie


Do pamäti prístroja je možné uložiť tri individuálne užívateľské profili, každý umožňujúci nastrelenie pre 5 rôznych vzdialenosti alebo muníciou, vrátane priradenia rôznych typou zámerných osnov.

 

Trail

10 elektronických zámerných osnov


Vnútorná pamäť zameriavača obsahuje 10 typov zámerných osnov. Okrem výberu osnovy užívateľ má možnosť vybrať jej farbu (biela / čierna) alebo nastaviť jej jas.

 

Trail

Funkcia "Obraz v Obraze"


Funkcia "obraz v obraze" zobrazuje ďalšie okno s 2x zväčšeným obrazom ciela a zámerného kríža. To umožňuje detailne prezrieť cieľ a presne ho zamieriť. Okno je umiestnené na stred, v hornej časti obrazovky nad zámerným krížom a zaberá iba 1/10 z celkovej plochy obrazu. Strelec pritom vidí obraz v širokom zábere celého zorného poľa prístroja a súčasne zväčšený náhľad na cieľ.

 

Trail

Vstavané nahrávanie videa


Vďaka vstavanému videorekordéru zameriavača Trail je zachytenie statických snímok alebo videa lovu bezproblémové. Foto a video sa ukladajú do vnútornej 8Gb pamäti prístroja a môžu byť ľahko prenesené do PC / notebooku cez káblové USB pripojenie alebo Wi-Fi.

 

Trail

Sledovanie a živý prenos obrazu cez internet


Vrcholnú funkciu Trail je možnosť jeho bezdrôtového spojenia cez Wi-Fi s mobilným zariadením (smartphonom alebo tabletom) na báze Android a iOS s využitím bezplatnej mobilnej aplikácie Stream Vision. Aplikácia Stream Vision Vám umožní prijímať zábery v reálneho čase, vzdialene ovládať funkcie prístroja ako aj on-line vysielať snímaný prístrojom obraz na Youtube a zdieľať s priatelia.

 

Trail

Vstavaný akcelerometer / gyroskop


Vstavaný akcelerometer / gyroskop ukazuje strelcovi uhol prevýšenia ciela a upozorňuje na uhol bočného náklonu väčší ako 5 °. Navyše, zameriavač môže byť nastavený na automatické vypnutie, keď jeho poloha prekročí vertikálny uhol väčší ako 70 ° alebo horizontálny uhol je väčší ako 30 °. Jednotlivé funkcie akcelerometra môžu byť užívateľský deaktivované.

 

Trail

B-Pack akumulátor


Novým štandardom napájanie výrobkov Pulsar je akumulátor B-Pack, umožňujúcim rýchle dobíjanie a poskytujúcim prístrojmi dostatok energie pre spoľahlivú prevádzku za každého počasia. Štandardné akumulátor IPS5 s kapacitou 5,5Ah zabezpečí prevádzku zameriavača na maximálny výkon po dobu 8 hodín. Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť veľkokapacitný akumulátor IPS10 dvojnásobne zvyšujúce prevádzkový čas prístroja alebo adaptér pre jeho napájanie klasickými AA alebo CR123 batériami.

 

Trail

Vodotesný


Ochranný stupeň vodeodolnosti IPX7 zaisťuje spoľahlivú prevádzku prístroja vo vlhkom prostredí, pri intenzívnom daždi a snežení, alebo dokonca aj pri ponorení do vody na hĺbku do 3ft. po dobu 30 min. (IEC 60529).

 

Trail

Široký rozsah prevádzkových teplôt


Použitie v zameriavači Trail mrazuvzdorného AMOLED displeja dáva istotu bezchybného zobrazenia v extrémne širokom rozsahu prevádzkových teplôt od -25 ° C ... + 50 ° С.

 

 

Trail

Bezdrôtový diaľkový ovládač


Ergonomický tvarovaný bezdrôtový diaľkový ovládač s multifunkčným ovládacím prvkom - enkodérom je veľmi praktickým doplnkom, umožňujúcim užívateľovi komfortne nastavovať a ovládať všetky funkcie prístroja na dosah ruky.

 

Trail

Funkcia Display-off


V krátkych prestávkach pri pozorovaní pre šetrenie energie napájanie a zlepšenie maskovacieho efektu možno využiť funkciu vypnutia displeja. Pri aktivácii funkcie sú ostatné obvody zameraj.

 

 Trail

Užívateľsky prívetivé rozhranie


Rozhrania zameriavačov Trail sú intuitívne. Rozvrhnutie ovládacích prvkov sú navrhnuté pre pohodlnú manipuláciu jednou rukou. Všetky nastavenia sú prehľadne usporiadané do menu. Pri zobrazení menu a zmene nastavení parametrov sú ich aktuálne hodnoty zobrazované mimo centrálnu časť displeja dokreslenie tienením zlepšujúcim jej čitateľnosť. Tým nedochádza k prekrytiu stredu obrazu a užívateľ môže aj naďalej komfortne sledovať cieľ. Dôležité informácie o nastavení sú vždy zobrazené v spodnom stavovom riadku.

 

Trail

Aktualizácie softwaru


V prípade vydania aktualizácie softvéru výrobcom, má užívateľ možnosť s použitím mobilných zariadení iOS alebo Android s aplikáciou Stream Vision Apps vykonať jeho stiahnutie a nahranie do zameriavača.

 

Prednosti: 

XP38

XP50

XQ38

XQ50

 • Laserový diaľkomer s dosahom 1000m
 • Rozlíšenie senzora 640x480
 • Variabilné zväčšenie 1,2х až 9,6x
 • Variabilné zväčšenie 1,6х až 12,8x
 • Variabilné zväčšenie 2,1х až 8,4x
 • Variabilné zväčšenie 2,7х až 10,8x
 • Najnovšie algoritmy spracovania obrazu
 • Detekčná vzdialenosť až 1800m
 • Detekčná vzdialenosť až 1350m
 • Detekčná vzdialenosť až 1800m
 • Odolnosť spätnému rázu 6000J (vč.9.3x64, .375H & H)
 • Bezpečný očný reliéf
 • Nastrelenie pre 3 užívateľské profily, až 15 vzdialeností
 • Zobrazenie obraz v obraze
 • Indikácie bočného sklonu a výškového prevýšenia cieľa
 • Integrácia s mobilnými zariadení iOS a Android
 • WiFi
 
 • Integrovaný akumulátor (vydra: IPS5-8h, IPS10-16h)
 • Vodeodolný (IPX7)
 • Vstavaný video, audio rekordér

 

LOV


Trail ušetrí Vám veľa času a úsilia, a prinesie z lovu naozajstný zážitok. Či už lovíte vo dne alebo v noci s Trail budete mať úplný prehľad o dianí v okolí a všetko pod kontrolou. Uvidíte presne kde sa zver skýva, ukáže Vám jej správanie o ktorom ste ani netušili. Výborná kvalita obrazu Trail dáva možnosť vidieť aj tie najmenšie detaily.  Trail XP50
 
 
 

POZOROVANIE


 Trail XP50 Pozorovanie prírody je s Trail veľmi jednoduché. S príchodom noci život nezaspáva, ako by si mnohí mysleli, naopak sa prebúdza. Nočný život v lese odhalí veľa zaujímavosti a prinesie nezabudnuteľné zážitky. Mnohá zver sa stáva aktívna práve v noci, vychádza z ukrytú v hľadaní potravy alebo sa pária. To je najlepší čas pre pozorovanie s Trail.
 
 
 

WI-FI


Integrovaný Wi-Fi modul pripojí Trail k ľubovoľnému mobilnému zariadeniu na platforme Android alebo iOS s inštalovanou mobilnou aplikáciou Stream Vision. V kombinácii s smartphonom alebo tabletom Trail sa stáva mocným nástrojom, ktorý môže byť použitý pre celý rad aplikácií vrátane diaľkového pozorovania, sledovanie objektov, nahrávanie videa, zdieľanie dát, detekciu pohybu, živé prenosy videá na YouTube a mnoho ďalších. Trail XP50  Trail XP50
 
 
 

OVLÁDANIE A FAREBNÉ REŽIMYTrail bol navrhnutý s myšlienkou priniesť čo najkomfortnejšieho ovládanie. Na splnenie tejto úlohy bola použitá skúsenosť a spätná väzba užívateľov predchádzajúcich modelov zameriavačov Pulsar. Výsledkom je najlepšia ergonómia ovládacích prvkov zameriavača ku dnešnému dňu, najviac prívetivé rozhranie sa ľahko čitateľnými ikonami, doplnené alfanumerickým stavovým riadkom v dolnej časti displeja. Položky a voľby vnútorného menu sú zobrazené na kontrastným pozadí s prechodom mimo centrálnu oblasť, takže užívateľ môže vykonavať zmenu nastavenia prístroja bez toho, aby stratil z dohľadu cieľ.

Prístroj zobrazuje obraz v dvoch základných variantoch "Hot White" a "Hot Black" v nerušící čiernobielych odtieňoch.
"Hot White" "Hot Black"
 Trail XP50 Trail XP50
 
 
 

REŽIMY POZOROVANIA


Trail je vybavený tromi režimami spracovania a zobrazenie obrazu, optimalizovanými do rôznych pozorovacích podmienok. V lesoch rozloženie teploty sa výrazne líši od teploty na horách alebo v meste a nastavenívhodného režime umožní optimálne prispôsobiť parametre prístroja na dosiahnutie najlepšieho kvality obrazu. Môže zvoliť režim "Forest" v lese alebo réžii "Rocks" na horách. Pre najlepšie detekciou a rozpoznanie cieľa na diaľku je pripravený režim "Identification" (Identifikácia).
"Forest" (Les) "Rocks" (Hory)
 Trail XP50 Trail XP50

"Identifikation" (Identifikace)
 
 Trail XP50  
 
 
 

REŽIM "OBRAZ V OBRAZE"


Režim zobrazenia "Obraz v obraze" zlepšuje presnosť zameranie cieľa tým, že zväčšený obraz zámerného kríža a ciele je zobrazený v hornej časti displeja. Táto oblasť zaberá len 1/10 zobrazovacej plochy displeja a preto celé zorné pole zostáva prakticky využité pre väčší rozhľad.
   
 Trail XP50 Trail XP50

 

 

 

Komentáre

 • Peter Vrabec
  2019-06-24 15:21

  Mám xp38lrf a som nadmieru spokojný.

 • Jozef Fedor
  2017-10-24 16:32
   

  Chcelo by to osobne vyskúšať

 • Zdieľať:
 • facebook.com